Badania – cennik

USG w poznańskim Zielińcu

Badanie USG jest nieinwazyjną i bezbolesną metodą diagnostyki. Polecam wykonywać je nie tylko wtedy, gdy pojawią się już niepokojące objawy. Wierzę, że profilaktyka jest najważniejsza, dlatego zalecam rejestrację na USG jamy brzusznej oraz USG tarczycy w regularnych odstępach czasu – pozwoli to na wczesne zdiagnozowanie stanów chorobowych. W moim gabinecie w Poznaniu wykonuję szeroką gamę badań ultrasonograficznych, m.in. wątroby, tkanek miękkich, jąder, węzłów chłonnych, stawów, trzustki, nerek i wiele więcej.

USG kolana, barku i wątrobyceny prywatnej wizyty w Poznaniu

Zachęcam do zabrania na wizytę wyników poprzedniego badania – dzięki temu będę mógł porównać wykonane zdjęcia, a także ocenić dynamikę ewentualnych zmian. Gwarantuję szybkie terminy wizyt szczególnie w pilnych przypadkach. Zapraszam do zapoznania się z cenami USG wykonywanego prywatnie w Poznaniu.

Cennik :

USG jamy brzusznej – 200 zł (badanie wykonuje się na czczo – 6-8h przed należy odstawić pokarmy oraz płyny, a także nie żuć gumy i nie palić papierosów), Opis badania

Usg jamy brzusznej:
Badanie to dostarcza nieocenionych informacji na temat budowy jak również funkcjonowania większości narządów znajdujących się w jamie brzusznej. Obejmuje takie narządy jak wątroba, nerki, trzustka, śledziona gruczoł krokowy, węzły chłonne, aorta a względem takich narządów jak pęcherzyk żółciowy czy pęcherz moczowy dostarcza więcej informacji niż badanie KT czy MR. Badanie USG wykorzystywane jest między innymi do diagnozowania i monitorowania zmian ogniskowych wątroby, nerek czy śledziony a przy dobrym przygotowaniu pacjenta do badania do diagnostyki chorób trzustki. Uwidacznia wiele patologii których wczesne wykrycie umożliwia szybką i skuteczną terapię.
W standardowym schemacie badania jamy brzusznej znajduje się również badanie nerek i pęcherza moczowego ale należy pamiętać aby zgłosić się na badanie z pełnym pęcherzem tak aby w trakcie badania czuć niewielkie parcie – taki stan umożliwia rzetelną ocenę pęcherza moczowego czy gruczołu krokowego.
Wskazania do badania USG jamy brzusznej: bóle brzucha, bóle lędźwi i grzbietu,bóle w klatce piersiowej, nudności, wymioty, ocena i monitoring zmian ogniskowych, zażółcenie powłok skóry, urazy i wiele innych.

Szczególnie ważne jest właściwe przygotowanie do badania:
1. NA CZCZO (przez 6-8h przed badaniem nie jeść, nie spożywać płynów, nie żuć gumy do żucia, nie palić papierosów),
2. WSTRZYMAĆ MOCZ (do badania starać się wstrzymać mocz aby wypełnić pęcherz moczowy),
3. ESPUMISAN (dla osób które mają problemy ze wzdęciami proponuję przyjmować espumisan 3×2 kaps. przez 4 dni przed badaniem).

USG stawów – 250 zł, Opis badania

USG stawów
Badanie USG daje możliwości jakich nie było wcześniej w zakresie diagnostyki chorób i urazów stawów takich jak staw barkowy, łokciowy, biodrowy, kolanowy czy skokowy, ścięgno Achillesa, różne grupy mięśniowe. Mozliwość przyłożenia sondy USG w różnych lokalizacjach stawu, w różnych pozycjach sprawia że jest to badanie dynamiczne co daje przewagę nad badaniami RTG, KT i MR i umożliwia wykrycie niektórych patologi niewidocznych w badaniach statycznych, jest bardzo dobrą metodą uzupełniającą wyżej wymienione metody.
Wskazania do badania USG stawów: ból, uraz, obrzęk, zaczerwienienie i wzmożone ucieplenie stawu i inne.
PROSZĘ ZABRAĆ NA BADANIE USG WYKONANE WCZEŚNIEJ BADANIA RTG ORAZ USG CELEM PORÓWNANIA.

USG tarczycy – 200 zł, Opis badania

USG tarczycy:
Metoda USG jest metodą z wyboru przy diagnostyce chorób tarczycy, umożliwia stwierdzenie guzków, monitorowania ich wielkości w kolejnych badaniach oraz biopsję celowaną pod kontrolą USG w celu określenia charakteru guzka. Diagnostyka ultrasonograficzna pozwala wysunąć podejrzenie zapalenia tarczycy, monitorowania stanu i obrazu tego organu na przestrzeni czasu. Jest metodą bezpieczną i stosunkowo niedrogą w porównaniu do innych metod obrazowania dlatego jest tak szeroko stosowana i zalecana przez radiologów i endokrynologów.
W trakcie standardowego badania określamy wielkość tarczycy mierząc ją w trzech wymiarach, wykluczamy obecność guzków, torbieli i zwapnień oraz oceniamy strukturę organu w przebiegu chorób zapalnych.
Wskazania do badania USG tarczycy: między innymi takie choroby jak Choroba Graves-Basedowa, Choroba Hashimoto, obecność guzków, niedoczynność lub nadczynność, poszerzenie obwodu szyi, wyczuwalny guzek szyi, powiększone węzły chłonne szyi, trudności z oddychaniem, chrypka oraz wiele innych.

USG węzłów chłonnych – 200 zł, Opis badania

USG węzłów chłonnych :
Badanie USG pozwala na dokładną ocenę struktury węzłów chłonnych ich wielkości, kształtu dokładnej lokalizacji, zbadanie charakteru przepływu naczyniowego w opcji Doppler i w konsekwencji ocenę charakateru uwidocznionych węzłów chłonnych. Diagnostyka obrazowa pozawala rozgraniczyć pomiędzy zapalnymi (odczynowymi) węzłami chłonnymi a patologiami takimi jak przerzuty nowotworowe czy chłoniaki.
Jest bardzo dobrą metodą do diagnostyki i obserwacji powiększonych węzłów chłonnych szyi, pach oraz pachwin.
Wskazania do badania USG węzłów chłonnych: wyczuwalne podskórnie guzki i zgrubienia w okolicy szyi, pach i pachwin, częste przeziębienia, infekcje wirusowe i inne.

USG tkanek miękkich – 200 zł, Opis badania

USG tkanek miękkich :
Metoda USG pozwala na ocenę tkanki podskórnej która w prawidowych warunkach wypełniona jest tkanką tłuszczową.
Pozwala ocenic charakter guzków i zgrubień wyczuwalnych ręka pod skórą, pozwala stwierdzic takie zmiany jak np. tłuszczak , kaszak , ropień.
Wskazania do badania USG tkanek miękkich: wyczuwalne zgrubienie pod skórą, punktowy ból itp.

USG układu moczowego – 200 zł, Opis badania

USG układu moczowego :
W zakres badania wchodzą obie nerki i pęcherz moczowy oraz moczowody o ile są poszerzone .
Metoda USG pozwala ocenić między innymi: wielkość nerek, strukturę miąższu, obecność kamieni nerkowych, zaburzeń odpływu moczu z nerki, obecność torbieli, guzów nerki, strukturę oraz grubość ściany pęcherza moczowego, prostatę.
Bardzo ważne jest prawidłowe przygotowanie do badania, aby wypełnić pęcherz moczowy. Można ten efekt uzyskać na dwa sposoby:
1. wstrzymywać mocz przed badaniem tak aby w momencie badania odczuwać parcie lub
2. wypić ok 1l płynu 1,5-2h przed badaniem i nie oddawać moczu przed badaniem.
Do badania USG układu moczowego nie jest wymagane bycie na czczo.
Wskazania do badania USG układu moczowego: bóle lędźwi, grzbietu i “krzyża”, krwiomocz, częstomocz, ból przy oddawaniu moczu, ból podbrzusza, częste zapalenia układu moczowego, oddawanie moczu w nocy, kamica nerkowa i inne.

USG jąder – 200 zł, Opis badania

USG jąder:
Badanie USG umożliwia ocenę całej zawartości worka mosznowego czyli jąder, najądrzy, żył i tętnic jądrowych, pozwala na ocenę ilości płynu w mosznie.
Za jego pomocą możemy określić dokładną wielkość jąder, wykluczyć takie patologie jak guz jądra, torbiel najądrzy, zwapnienia , żylaki powrózka nasiennego, pomocne jest w stwierdzaniu zapalenia i skrętu jądra.
Wskazania do badania USG jąder/moszny: ból w obrębie moszny, uraz, krwiomocz, obecność krwi w spermie, powiększenie obwodu moszny, wyczuwalny guzek i zgrubienie i inne.

USG doppler tętnic szyjnych i kręgowych – 250 zł, Opis badania

Doppler tętnic szyjnych i kręgowych:
USG umożliwia ocenę wewnętrznych powierzchni ścian tętnic dogłowowych, blaszki miażdżycowej, wykluczenie zwężeń.
Pozwala na oszacowanie stopnia zwężenia tętnicy w procentach oraz ocenę kierunku przepływu krwi.
Kluczowym jest tutaj tak zwany efekt Dopplera wykorzystywany również w sonarach morskich oraz tych na pokładach samolotów – efekt ten pozwala stwierdzić z jaką prędkością i w którym kierunku rozchodzi się fala, w tym przypadku ultrasonograficzna w obrębie ciała człowieka oraz w strukturach takich jak naczynia krwionośne.
Wskazania do badania USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych: zawroty i bóle głowy, szumy uszne, zaburzenia pamięci, przebyty udar mózgu i inne.

USG ślinianek – 200 zł. Opis badania

USG Ślinianek:
USG jest metodą z wyboru do oceny obrazowej ślinianek , pozawala ocenic wielkość, strukturę, obecność złogów w obrębie slinianek.
Umozliwia wykluczenie obecności guza, zapalenia i innych patologi.
Wskazania do badania USG ślinianek : ból oraz wyczuwalne zgrubienie w okolicy podżuchwowej oraz okolicy uszu, zapalenie ślinianek itp.